Osmani pas takimit me kongresistin Sessions: Ligjvënësit amerikanë vazhdojnë të jenë një zë jetik për Kosovën

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, e cila ndodhet për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka reaguar pas takimit me kongresistin Pete Sessions. Përmes një postimi në “X”, Osmani ka theksuar se ishte kënaqësi ta takonte Sessions. Në këtë kontekst, ajo ka thënë se ligjvënësit amerikan vazhdojnë të jenë një zë jetik për Kosovën. […]

Maj 10, 2024 - 14:14
 0  2
Osmani pas takimit me kongresistin Sessions: Ligjvënësit amerikanë vazhdojnë të jenë një zë jetik për Kosovën

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, e cila ndodhet për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka reaguar pas takimit me kongresistin Pete Sessions.

Përmes një postimi në “X”, Osmani ka theksuar se ishte kënaqësi ta takonte Sessions.

Në këtë kontekst, ajo ka thënë se ligjvënësit amerikan vazhdojnë të jenë një zë jetik për Kosovën.

“Ishte kënaqësi të takohesha me Kongresmenin Pete Sessions. Ligjvënësit amerikanë vazhdojnë të jenë një zë jetik për Kosovën”, ka shkruar Osmani.

E para e shtetit, ka thënë se e vlerësojnë avokimin e Amerikës, “i cili ka qenë i cili ka qenë vendimtar në formësimin e së kaluarës së Kosovës dhe do të jetë thelbësore për të ardhmen tonë”.

Çfarë është Reagimi Juaj?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Admin Developer, IT Admin